Manikűr divat 2017/2018

MENÜ

Első szabály - A felhám marad!

Sokan úgy gondolják, hogy a kutikulának is nevezett körömágy fölötti vékony bőrréteget vissza kell nyomkodni. Sok körömápoló készletben találhatóak olyan eszközök, melyek pont erre a célra lettek kifejlesztve, ha azonban szeretnétek megőrizni a körmeitek egészségét, akkor ezeket messziről kerüljétek el!  A felhám ugyanis fontos célt szolgál – óvja a körömágyat a gombás és egyéb jellegű fertőzések ellen.ű

Második szabály - Körömreszelés „kívülről befelé”

A körömvágás után sosem árt egy kicsit lereszelni a körmök éleit, ez azonban nem feltétlenül olyan egyszerű, mint ahogy azt gondolnánk.  Nem elég ugyanis össze-vissza reszelgetni, mindig a köröm élének külső részénél kezdjük meg a reszelést, és onnan haladunk a köröm élének felső, középső része felé.

Harmadik szabály - Lakkozz több rétegben!

A lekopott, hiányos körömlakk nagyon igénytelenül mutat, arra azonban sokaknak nincs ideje, hogy két-háromnaponta újra felvigyék a lakkot. Éppen ezért érdemes olyan speciális termékeket is használni, melyek segítségével tovább „hordható” a körömlakk.

Negyedik szabály -  Polírozd körmeid!

Számtalan olyan körömreszelő létezik, mely többféle felülettel rendelkezik. Ezek segítségével egyrészt eltűntethetőek a köröm felületi sérülései, az egyenetlenségek, másrészt pedig fényessé, ragyogóvá polírozhatók a körmök. Az ilyen reszelők, polírozók használata ráadásul serkenti a körmök növekedését is!

 

Ötödik szabály - Hagyd száradni!

Ha több rétegben viszed fel a körömlakkot – mint ahogy azt korábban javasoltuk – akkor bőven hagyj időt a száradásra!  Ha teheted használj körömlakk szárító szérumot!

Hatodik szabály - Na használj kézkrémet köröm polírozás előtt!

A hidratálás nagyon fontos, de a kézkrém használatát hagyd a körömpolírozás utánra! Ha ugyanis a kézkrémmel bevont körmöket polírozod, akkor egyrészt nem fogod azt a fényes eredményt kapni, mint amire számítasz, másrészt pedig nem is fog olyan sokáig tartani a polírozott ragyogás.

 

 

 

Asztali nézet